• unluerweb@gmail.com

HABER DETAYI

11 Nisan 2019 04:29

Ankara Siteler Mobilya Tavsiyeleri

Ankara Siteler Mobilya Tavsiyeleri

Siteler Mobilya Mağazaları

Ankara Siteler’de beş binden fazla ahşap üzerine imalatçı firma olduğu bir geçek. Bu kadar çok imalatçının bulunduğu Siteler’de, Ankara Siteler Mobilya Tavsiyeleri önem kazanmaktadır. Siteler’de özellikle Karacakaya caddesi üzerinde yüzlerce ahşap aksesuar – mobilya imalatçısı ile Siteler Mobilya Mağazaları yanı sıra bir çok mobilya markası da vardır. Yüzlerce farklı mobilya markası olması da doğaldır. Birçoğu popüler olmadığı için, ilk kez duyacağınız markalar olabileceği gibi, Sedir Mobilya, Kilim, Ankara Mobilya, Adore, Bellona, Alfemo, Doğtaş, Enza Home, İstikbal, Modalife gibi çoğumuzca bilinen markalar da mevcuttur Siteler’de. Marka konusuna çok fazla takılmamak lazım diye düşünüyorum. Siteler mobilya markaları arasında hangi model sizin beğeninizi kazanmışsa o markayı seçebilirsiniz. Yeni bir ev kuracaklarından dolayı evlenecekler için yeni mobilya almak gerekeceği gibi, mevcut mobilyalarını değiştirmek isteyenler için veyahut da yeni bir çocuk odası genç odası açmak gerektiğinde yeni mobilya ürünleri almak kaçınılmaz olacaktır.

 

Mobilya Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir ?

Daha sonra sorun yaşamamak için, mobilyanın başkenti Ankara sitelerde mobilya seçimi yaparken bazı hususlara önem vermeniz konusunda naçizane tavsiyeler ile sizlere yardımcı olmaya çalışacağım.

Sitelerde çok sayıda farklı ürün model ve tasarımı olduğunu düşünürsek, kendi beğenilerinize uygun olarak farklı tasarımları zevkinize göre birbirleriyle kombin yaparak satın alabilirsiniz. Satın alacağınız ürünün fiyatının kalitesi ile uyumlu olmasına dikkat edin. Mümkünse ağaç kalite özelliklerini bilmenizde fayda var diye düşünüyorum. Mobilyaların üretim malzemelerini bilerek hareket etmeniz avantajınıza olacaktır. Satış sonrası hizmetler, satın alınan ürünlerin montajı, kullanımı ile ilgili detaylı bilgi alın.

Mobilya kumaşları son derece önemlidir ve sizin uzun zaman kullanımınız için de önemli bir detaydır. Döşeme işçiliğinin mükemmel olması gerekir. Dikişlerin estetik olarak sorunsuz olması gerekir. Dikiş özellikleri iyi olmalı, gevşeme yapmamış olmalıdır.

Oturma gruplarında minder süngerlerinin bir miktar sert olmasına dikkat edilmelidir. Zamanla bu sertlikten eser kalmayacaktır. Ancak başlangıçta yumuşak olursa, sonraları şekil bozukluklarına yol açabilir. Oturma gruplarında kılıflı sistem olması, ilerde temizlik açısından sizin için kolaylık olacaktır. Bu sebeple yüzleri yıkanabilen koltuk takımları tercih sebebi olabilir.

Koltuk iskeletlerinin sallanmayan, sağlam mekanizma ile hazırlanmış, OSB-kontraplak malzemeden üretilmiş olması önemlidir.

Mobilyaların vücutla temas eden bölümü ergonomik olmalıdır. Sağlıklı şekilde oturum sağlanmış olmalıdır.

Mobilyaların görüntüsü bazen yanıltıcı olabilir. Uzun vadede gövdenin görünümden daha önemli olduğu unutulmamalıdır.

Konsol/dolap gibi kapaklı bir mobilya alıyorsak, kapaklarının rahat açılıp kapandığını kontrol etmek önem arz etmektedir. Bağlantı yerlerinin sağlamlığı, kontrol edilmesi gereken diğer bir husustur.

 

Yatak Odası Takımı Modelleri

Yatak odası modelleri seçimi önemlidir. Yatak odası takımı almayı planlıyorsanız siteler yatak odası imalatçıları ürünü olan yatak odası modellerine bakmadan karar vermemenizi tavsiye ederim. Yatak odası takımının set halinde alınacağı göz önünde bulundurarak, uzun vadeli kullanımı olması için, bütçeyi de çok aşmayan, sağlam malzemeden imal edilmiş bir takım satın almak gerekir. Burada en önemli kısımlar yatak ve dolaptır. Sonrasında ayna ve makyaj masası ile komodinlerdir. Gardropta kıyafetlerinizin güzel istiflenmesinin yanısıra, tasarım olarak da kullanım kolaylığı sunması beklenmelidir. Tasarım açısından çok sayıda ürün grubu görülebilir.

 

Sürgülü Yatak Odası Dolapları

Yatak odası takımları arasında en çok tercih edilen modelerden birisi hiç kuşkusuz sürgülü gardrop kapak modelleri olan yatak odası dolaplarıdır. Ray dolaplar açma kapama açısından pratik oluşlarından dolayı çok tercih edilen modellerdir. Aynalı ray dolap modelleri olduğu gibi, aynasız sürgülü dolap modelleri de mevcuttur. Sürgülü model istemeyenler için alternatif model sayısı da azımsanmayacak kadar vardır. Çok fazla sayıda tasarım bulmak mümkündür. Dolap içi tasarımı, raf sayısı, cekmece sayısı, askılık modelleri her üründe farklılık gösterebilmektedir. Çok fazla model arasında kafamız karışabilir. Dolap iç tasarımı olarak bize kullanım kolaylığı ve işlevsellik sunması dikkat etmemiz gereken diğer bir noktadır. Kıyafetlerimizi her zaman askıya asarak kaldıramayabiliriz. Bazen katlayıp dolap içindeki raflara veya çekmeceye koymak kolayımıza gelecektir. Dolaptaki raf ve çekmece sayısı hususunda bu durumu gözönünde bulundurmamızda fayda var.

Alacağınız mobilyaları güle güle kullanmanız ve hep mutlu olmanız dileğiyle. Saygılarımla.

Tags: Ankara Siteler Mobilya Tavsiyeleri

HABERE YORUM YAP

HABERE YAPILAN YORUMLAR